Deneme

-Ayşe Sevinç Erginsoy ve bir Sevda Mektubu

SEVGİLİYE

        Güneşin doğuşuyla başlıyor günümüz. Penceremden görünen dağların ardından usul usul çıkışını izliyorum. Her oluşan renk içimdeki kelebekleri artırıyor. Kanatsız, uçmaya başlıyorum yeniden.

  1.         Sana yazarak oluşan yaralarımı iyileştiriyorum. Her bir satır şifa sunuyor bana. Ve hasta halim yeniden tutunuyor bakışlarına .Güneşte oluşan muazzam renklerden oluşuyor aşk bende. İçimde bir telaş. Çok zahmetli oluyor söylemeliyim. Bu telaş nabzımın atmamasına neden olacak bir gün diye korkuyorum. Korkuyorum çünkü, senden ayrılma fikri darağacına giderken ayaklarını sürümek gibi bir şey. Bütün vücudum seninle kaplanmışken, münezzeh bir sevda yapışmışken benliğime, nabzımın atmayışı bendeki seni ayırsın ayırabilirse. Meydan okuyorum duyun! Yaşadığını zanneden zavallı insanlar. Siz bizim gibi baktınız mı gökyüzüne. Ya da çiçeğin yavaş yavaş oluşumunu izlediniz mi hiç?

        Elimi ilk tuttuğun yerdeyim şimdi. Oturdum tam da oraya. Garip garip bakıyorlar bana, sonra da kafa sallayarak gülüp geçiyorlar. Sanırım bu halimle deli sanıyorlar beni. Oysa, senin de yanımda olduğunu bilmiyorlar, görmüyorlar, hissedemiyorlar bile. Ne ilginç değil mi?

         Biz seninle kumar mı oynadık? Hep düşeş geliyor derdin ya hani. Beni her zaman düşeş geleceğine inandırmıştın. Oysa zarda hepyek de varmış. Bu durum hiç hoşuma gitmedi, biliyor musun? Ama onlar geldi ve sen kilometrelerce uzaktasın şimdi. Bunun bir ehemmiyeti yok mu diyorsun? Ah… sadece kokunu özledim şu an. Onun da bir çaresini buldum. Rüzgar estiğinde dışarıya çıkıyor avuçlarımı açıyorum. Sımsıkı kapatınca kokun içinde kalıyor. Ne garip değil mi? Bir de arkasından yağmur yağarsa seninle sırılsıklam oluyorum o vakit. Ve ben en çok sevdiğin mevsimin bahar olduğunu biliyorum. Sonra, bahar da yağan yağmurlar; el ele beraber ıslanmak ve denizden çıkmış balık gibi olmamız ne kadar mutlu ediyordu seni. Ve yeniden bir doğuş başlıyor her kışın ardından. 

         Ben her bahar seninle doğuyorum sevdiğim. Yenileniyor sanki her şey ve baştan başlıyor gibi seninle yaşamım. 

         “Sen benden vazgeçmeye çalışsan da

           Ben sana bir o kadar sevdalıyım”

           Hadi durma uçur benliğimi yeniden…. 

BU YAZILARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konuyla İlgili Düşüncenizi Paylaşabilirsiniz

    Cevap Yazın