Edebiyat

Çağdaş Edebiyat’tan Mektup Var.

ÇAĞDAŞ  EDEBİYAT  NEYİN NESİDİR?

Ali Özenç Çağlar

Çağdaş Edebiyat Sitesi, egosuz, kaprisi, kibri olmayan saf, saydam, dili ve Çağdaş Edebiyatı, dolayısıyla şiiri en önde tutan, yazan her yazın emekçisine saygı gösteren, onların iddiasız, sadece kendileri ile yarışan, kimseyle dalaşmadan bu kulvarda yol almaya çalışan ender sitelerden biridir. Tek amacı, bu yola baş koyan edebiyatseverlere, şanssızlığın kadrine uğramış olan herkese bir kürsü, platform olanağı açmaktır. Beklentisizdir, çünkü kendi beklentisi sadece yazında düzeyi yüksek tutturabilmek, bu alandaki yarışı en önde bitirebilmek için bu yola inci misali taşlar döşemektir. Benmerkezciliklere asla prim vermeyen, kendi halinde bir edebiyat ve özellikle şiir sitesidir. Burada kavga yok, burada küçük hesaplar yok, burada kayırma yok. Burada sadece herkesin birbirlerine el vermesi, omuz vermesi var. Teşvik var, haylazlıkları yıkma tutkusu var, güzelliklere bir an önce erişme çabası, yeni bir kitaba ulaşma, erişme desteği ve azmi var.

Biz şu an küçücük bir aileyiz, ancak her gün bu aileye çok güzel, çok değerli isimler katılıyor. İşte bu isimlerin gayreti ve inancı, azmi sayesinde daha da büyüyeceğiz. Okuyucularımız bizi dikkatle ve ilgiyle izlesinler. Gelecekte onları çok güzel sürprizler bekliyor. Onları çok şaşırtacağız. Edebiyat kongreleri yapacağız, Edebiyat içlikleri kuracağız, şiir yıllıkları çıkaracağız, şiir günleri düzenleyeceğiz. İşte hepside, şimdi henüz bir avuç olan bu inanmış güler yüzlü, içimizi ısıtan, sıcacık yürekli edebiyat tutkunları ile yapacağız. Sizden tek istediğimiz, sitede yayınlanan yazıları dikkatle okumanızdır. Çünkü özenle yazılmış bu yazıları başka yerde kolay kolay okuyamazsınız. Onların hepside yürek işidir. Her biri ipek ibrişimlerle dokunmuş birer bahar örneği çiçeklenmiş sonsuz kırlara uzanan, damıtılmış birer sevgi buketidir.

Sevgi bizler için her şeydir çünkü. Bizler ki, yaşamı ve kavgayı, mücadelede aynı potada gözlemleyerek sahip çıkıyoruz. Çünkü hiçbir güzellik kavgası verilmeden, bedeli ödenmeden elde edilemez.

Her şey gönlünüzce olsun.

1 Yorum

  • CEVAPLA
    Mehmet Bardakçı
    1 Ekim 2021 at 09:48

    Mütevazı ama değerli sayfanızı izliyorum ve takdirlerimi sunuyorum emeğinize.Teşekkürler.

Cevap Yazın